Aktualnie znajdujesz się na: Jak wykonać ?
Wskazówki odnośnie montażu elewacji drewnianej
Szybkikontakt
Skontaktuj się z nami
Dział sprzedaży:
e-mail: biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
Szybszye-mail
Powróć do strony głównej serwisu

Jak wykonać elewację drewnianą ?

MONTAŻ ELEWACJI

Montaż elewacjiMontaż elewacji drewnianej, z drewna egzotycznego bądź krajowego, uzależniony jest od grubości i sposobu docieplenia budynku, jak również od systemu montażu deski elewacyjnej. Istotną kwestią, o której należy pamiętać, jest wartość ocieplenia, która niezależnie od materiału ocieplającego (styropian bądź wełna mineralna) nie powinna być cieńsza niż 12 cm. Wybór sposobu ocieplenia budynku jest oczywiście kwestią indywidualną klienta bądź wykonawcy, jednakże nie powinno się o nim zapominać.

Wełna mineralna jest materiałem niepalnym, posiadającym dobre właściwości izolacyjne i akustyczne. Decydując się na ten rodzaj ocieplenia budynku, warto wiedzieć, iż wełna powinna być półtwarda, przystosowana do tzw. konstrukcji wentylowanych lub budownictwa szkieletowego. Po dokonaniu wyboru co do sposobu ocieplenia ściany budynku, na której montowana będzie elewacja, przystępujemy do wykonania konstrukcji nośnej (stelażu) w postaci podwójnego legarowania zwanego potocznie kratownicą lub legarowaniem krzyżowym.

W pierwszej kolejności do ściany budynku mocujemy i pionujemy legary główne, zgodnie z kierunkiem późniejszego ułożenia desek, w odstępach nie przekraczających 1 m. Następnie do zamontowanych już legarów głównych przykręcamy pionowo kontrlegary w odstępach nie większych niż 50 cm. Wolną przestrzeń miedzy poszczególnymi warstwami legarów wypełniamy wełną mineralną lub styropianem. Tak przygotowaną i ocieploną konstrukcję pokrywamy folią wiatroizolacyjną która, jak sama nazwa wskazuje, zabezpieczać będzie ścianę budynku przed wiatrem. Wzdłuż drugiej warstwy legarów mocujemy łatę o grubości maksymalnie 2 cm, która pełni funkcję dystansu i zapewnia prawidłową wentylację desek fasadowych.

Po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych prac, przystępujemy do montażu desek elewacyjnych, które w zależności od wybranego profilu, mocujemy w sposób tradycyjny - za pomocą nierdzewnych wkrętów elewacyjnych, bądź przy pomocy specjalnych łączników stosowanych w profilu DKP jako niewidoczny system montażu. Ostatnim etapem kończącym montaż elewacji drewnianej, jest pokrycie zamontowanych desek impregnatem zabezpieczającym je przed niekorzystnym oddziaływaniem panujących warunków atmosferycznych. Więcej informacji na temat prawidłowej impregnacji drewna elewacyjnego przeczytacie Państwo w zakładce "Czym impregnować".

Aktualnie znajdujesz się na:
Jak wykonać ?
IDEAGARDEN
ul. Katowicka 185
43-300 Bielsko-Biała
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
e-mail: biuro@ideagarden.pl
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Gwarantujemy miłą i fachową obsługę.
Szybka nawigacja