Aktualnie znajdujesz się na: Gatunki drewna » Angelim Amorgoso
Deski elewacyjne Angelim Amorgoso
Szybkikontakt
Skontaktuj się z nami
Dział sprzedaży:
e-mail: biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
Szybszye-mail
Wróć do wyboru gatunków drewna

Oferowane gatunki drewna> Angelim Amorgoso

ANgelim Amorgoso

Deski elewacyjne BangkiraiPochodzenie: Afryka centralna i zachodnia

Ciężar właściwy: 750 - 850 kg/m3 (przy 12% wilgotności)

Kolor: żółto-brązowy przechodzący w piękny a zarazem ciepły odcień czerwono-brązowy. Pod wpływem panujących warunków atmosferycznych (promienie UV, deszcz, śnieg, zanieczyszczenia atmosferyczne) drewno patynuje i pogłębia kolor, w wyniku czego w obrębie tego samego gatunku a nawet partii gotowego materiału występuje zróżnicowanie kolorystyczne. Patynowienie drewna - powstawanie srebrzystego nalotu na wierzchniej warstwie materiału - jest procesem naturalnym, który nie wpływa negatywnie na parametry techniczne oraz odporność biologiczną drewna egzotycznego.

Charakterystyka: twarde, lekkie, odporne na działanie warunków atmosferycznych, łatwe w obróbce drewno o różnorodnej kolorystyce oraz średniej gęstości. Wysoka stabilności wymiarowa sprawia iż opisywany gatunek mniej pracuje od pozostałych, bardziej popularnych egzotyków. Angelim Amorgoso charakteryzuje się szybkim schnięciem dzięki czemu proces jego olejowania bądź wybarwiania nie stanowi problemu. Drewno to wykorzystywane jest zarówno w stolarce wewnętrznej do produkcji schodów, mebli czy podług jak również w budownictwie zewnętrznym jako okładzina tarasów, balkonów, elewacji.

Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno jest materiałem higroskopijnym, materiał ten ma prawo do spękań pod wpływem zmiennej wilgotności powietrza. Proces ten można spowolnić poprzez systematyczne impregnowanie drewna, które nie tylko zmniejszy higroskopijność materiału, ale również go odświeży.

 

galeria

Aktualnie znajdujesz się na:
Gatunki drewna » Angelim Amorgoso
IDEAGARDEN
ul. Katowicka 185
43-300 Bielsko-Biała
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
e-mail: biuro@ideagarden.pl
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Gwarantujemy miłą i fachową obsługę.
Szybka nawigacja