Aktualnie znajdujesz się na: Gatunki drewna str. 2 » Cedr Kanadyjski
Deski elewacyjne Cedr Kanadyjski
Szybkikontakt
Skontaktuj się z nami
Dział sprzedaży:
e-mail: biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
Szybszye-mail
Wróć do wyboru gatunków drewna

Oferowane gatunki drewna> Cedr Kanadyjski

CEDR KANADYJSKI

Deski elewacyjne Cedr KanadyjskiPochodzenie: zachodnie wybrzeże Ameryki płónocnej

Ciężar właściwy: 550 kg/m3 (przy 12% wilgotności)

Kolor: bardzo szeroka paleta kolorystyczna - od żółtawo-brązowego do ciemno czerwono-brązowego. W zależności od wieku oraz pochodzenia drewna, usłojenie jest bardzo gęste (słoje stojące) lub rzadkie z pasami bieli przekraczającymi nawet 20 cm. Pod wpływem panujących warunków atmosferycznych (promienie UV, deszcz, śnieg, zanieczyszczenia atmosferyczne) drewno patynuje i pogłębia kolor, w wyniku czego w obrębie tego samego gatunku a nawet partii gotowego materiału występuje zróżnicowanie kolorystyczne. Patynowienie drewna - powstawanie srebrzystego nalotu na wierzchniej warstwie materiału - jest procesem naturalnym, który nie wpływa negatywnie na parametry techniczne oraz odporność biologiczną drewna egzotycznego.

Charakterystyka: drewno posiada wysokie walory izolacyjności cieplnej i jest bardzo odporny na wszelkie naturalne zagrożenia np. grzyby. Cedr kanadyjski nie wydziela żywicy - jest zasadniczo wolny od kanałów żywicznych. Podczas nacinania wydziela bardzo charakterystyczny i intensywny aromat typowy dla drewna cedrowego. Doskonale nadaje się do zastosowania na zewnątrz jako drewniana okładzina elewacyjna, podbitka dachowa czy też jako materiał do wykonania elementów małej architektury.

Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno jest materiałem higroskopijnym, materiał ten ma prawo do spękań pod wpływem zmiennej wilgotności powietrza. Proces ten można spowolnić poprzez systematyczne impregnowanie drewna, które nie tylko zmniejszy higroskopijność materiału, ale również go odświeży.

galeria

Aktualnie znajdujesz się na:
Gatunki drewna str. 2 » Cedr Kanadyjski
IDEAGARDEN
ul. Katowicka 185
43-300 Bielsko-Biała
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
e-mail: biuro@ideagarden.pl
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Gwarantujemy miłą i fachową obsługę.
Szybka nawigacja