Aktualnie znajdujesz się na: Gatunki drewna str. 1 » Dabema
Deski elewacyjne Dabema
Szybkikontakt
Skontaktuj się z nami
Dział sprzedaży:
e-mail: biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
Szybszye-mail
Wróć do wyboru gatunków drewna

Oferowane gatunki drewna> Dabema

DABEMA

Deski elewacyjne DabemaPochodzenie: południowo-wschodnia Azja (Indonezja i Malezja)

Ciężar właściwy: 700 - 750 kg/m3 (przy 12% wilgotności)

Kolor: od jasno do ciemnobrązowego, sporadycznie przybiera odcień brązowo-żółty (Yellow Balau), brązowo-czerwony (Red Balau). Pod wpływem panujących warunków atmosferycznych (promienie UV, deszcz, śnieg, zanieczyszczeń atmosferycznych) drewno zmienia kolor na ciemnobrązowy, w wyniku czego w obrębie tego samego gatunku a nawet partii występuje zróżnicowanie kolorystyczne desek.

Charakterystyka: drewno jest bardzo twarde, co powoduje, że doskonale znosi oddziaływanie słońca, śniegu i deszczu. Posiada bardzo dobre parametry mechaniczne i wysoką odporność na ścieranie, uderzenia oraz starzenie biologiczne. Drewno Bangkirai pod wpływem promieniowania słonecznego oraz opadów deszczu traci swą naturalną barwę (patynowieje), w wyniku czego deski uzyskują kolor srebrzysto-szary. Istotną cechą tego gatunku drewna (która nie stanowi wady materiału) są otwory szpilkowe o średnicy od 0,5 do 1,5 mm spowodowane przez owada zwanego "świdrakiem", który żyje wyłącznie w drewnie żywym.
Importowane drewno egzotyczne poddawane jest procesowi tzw. funigacji, który wyniszcza wszelkie organizmy żywe w desce. Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno jest materiałem higroskopijnym, materiał ten ma prawo do spękań pod wpływem zmiennej wilgotności powietrza. Proces ten można spowolnić poprzez systematyczne impregnowanie drewna, które nie tylko zmniejszy higroskopijność materiału, ale również go odświeży.

galeria

Aktualnie znajdujesz się na:
Gatunki drewna str. 1 » Dabema
IDEAGARDEN
ul. Katowicka 185
43-300 Bielsko-Biała
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
e-mail: biuro@ideagarden.pl
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Gwarantujemy miłą i fachową obsługę.
Szybka nawigacja