Aktualnie znajdujesz się na: Gatunki drewna str. 1 » Meranti
Deski elewacyjne Meranti
Szybkikontakt
Skontaktuj się z nami
Dział sprzedaży:
e-mail: biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
Szybszye-mail
Wróć do wyboru gatunków drewna

Oferowane gatunki drewna> Meranti

MERANTI

Deski elewacyjne MerantiPochodzenie: południowo-wschodnia Azja (Indonezja i Malezja)

Ciężar właściwy: 400 - 550 kg/m3 (przy 12% wilgotności)

Kolor: bardzo zróżnicowana paleta kolorystyczna. Najczęściej występuje w kolorze oliwkowo-żółtym (Meranti Yellow) oraz czerwono-bordowym (Meranti Red). Pod wpływem panujących warunków atmosferycznych (promienie UV, deszcz, śnieg, zanieczyszczeń atmosferycznych) drewno patynuje i pogłębia kolor, w wyniku czego w obrębie tego samego gatunku a nawet partii występuje zróżnicowanie kolorystyczne desek. Patynowienie drewna - powstawanie srebrzystego nalotu na wierzchniej warstwie materiału - jest procesem naturalnym, który nie wpływa negatywnie na parametry techniczne oraz odporność biologiczną drewna egzotycznego.

Charakterystyka: stosunkowo miękkie drewno, lecz o dobrej stabilności. Gatunek ten jest bardzo często wykorzystywany w branży meblarskiej oraz budownictwie - znakomicie sprawdza się przy produkcji okien i drzwi. Elewacje drewniane wykonane z drewna Meranti doskonale komponuje się ze stolarką okienną wykonaną z tego samego gatunku drewna.

Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno jest materiałem higroskopijnym, materiał ten ma prawo do spękań pod wpływem zmiennej wilgotności powietrza. Proces ten można spowolnić poprzez systematyczne impregnowanie drewna, które nie tylko zmniejszy higroskopijność materiału, ale również go odświeży.

galeria

Aktualnie znajdujesz się na:
Gatunki drewna str. 1 » Meranti
IDEAGARDEN
ul. Katowicka 185
43-300 Bielsko-Biała
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
e-mail: biuro@ideagarden.pl
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Gwarantujemy miłą i fachową obsługę.
Szybka nawigacja