Aktualnie znajdujesz się na: Gatunki drewna » Okume
Deski elewacyjne Okume
Szybkikontakt
Skontaktuj się z nami
Dział sprzedaży:
e-mail: biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
Szybszye-mail
Wróć do wyboru gatunków drewna

Oferowane gatunki drewna> Okume

OKUME

Deski elewacyjne OkumePochodzenie: Afryka zachodnia i środkowa.

Ciężar właściwy: 550 - 650 kg/m3 (przy 12% wilgotności)

Kolor: łososiowo-różowy aż do ciemnobrązowego. Pod wpływem panujących warunków atmosferycznych (promienie UV, deszcz, śnieg, zanieczyszczenia atmosferyczne) drewno patynuje i pogłębia kolor, w wyniku czego w obrębie tego samego gatunku a nawet partii gotowego materiału występuje zróżnicowanie kolorystyczne. Patynowienie drewna - powstawanie srebrzystego nalotu na wierzchniej warstwie materiału - jest procesem naturalnym, który nie wpływa negatywnie na parametry techniczne oraz odporność biologiczną drewna egzotycznego.

Charakterystyka: lekkie, łatwe w obróbce drewno o jednolitej kolorystyce oraz małej gęstości, a zarazem wysokiej stabilności wymiarowej. Bardzo dobrze poddaje się lakierowaniu oraz wybarwianiu. Posiada szerokie zastosowanie w stolarce otworowej, produkcji pudełek na cygara oraz herbatę. Bardzo często stosowane jest jako alternatywa dla gatunków takich jak: Meranti oraz Acajou. Okume jest gatunkiem, który wymaga stosowania środków konserwacyjnych w postaci lazuru.

Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno jest materiałem higroskopijnym, materiał ten ma prawo do spękań pod wpływem zmiennej wilgotności powietrza. Proces ten można spowolnić poprzez systematyczne impregnowanie drewna, które nie tylko zmniejszy higroskopijność materiału, ale również go odświeży.

 

galeria

Aktualnie znajdujesz się na:
Gatunki drewna » Okume
IDEAGARDEN
ul. Katowicka 185
43-300 Bielsko-Biała
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
e-mail: biuro@ideagarden.pl
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Gwarantujemy miłą i fachową obsługę.
Szybka nawigacja