Aktualnie znajdujesz się na: Gatunki drewna str. 2 » Sapeli
Deski elewacyjne Sapeli
Szybkikontakt
Skontaktuj się z nami
Dział sprzedaży:
e-mail: biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
Szybszye-mail
Wróć do wyboru gatunków drewna

Oferowane gatunki drewna> Sapeli

SAPELI

Deski elewacyjne SapeliPochodzenie: południowa, wschodnia i zachodnia Afryka

Ciężar właściwy: 750 - 850 kg/m3 (przy 12% wilgotności)

Kolor: czerwono-brązowy z pojawiającym się sporadycznie pomarańczowym przetarciem. Kolorystyka tego gatunku drewna jest charakterystyczna dla grupy drzew mahoniowych. Pod wpływem panujących warunków atmosferycznych (promienie UV, deszcz, śnieg, zanieczyszczeń atmosferycznych) drewno patynuje i pogłębia kolor, w wyniku czego w obrębie tego samego gatunku a nawet partii gotowego materiału występuje zróznicowanie kolorystyczne. Patynowienie drewna - powstawanie srebrzystego nalotu na wierzchniej warstwie materiału - jest procesem naturalnym, który nie wpływa negatywnie na parametry techniczne oraz odporność biologiczną drewna egzotycznego.

Charakterystyka: drewno jest twarde, łatwe w obróbce. Rozmieszczenie włókien jest regularne, proste i spokojnie przechodzące z jednego odcieniu w drugi. Sapeli jest jednym z najbardziej cenionych drzew Afrykańskich - zarówno w handlu jak i medycynie. Bardzo często jest wykorzystywane do produkcji okien, oklein, schodów oraz fornirów. Znajduje również zastosowanie w meblarstwie artystycznym, produkcji mebli, a nawet budowie i wykończeniu łódek. 

Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno jest materiałem higroskopijnym, materiał ten ma prawo do spękań pod wpływem zmiennej wilgotności powietrza. Proces ten można spowolnić poprzez systematyczne impregnowanie drewna, które nie tylko zmniejszy higroskopijność materiału, ale również go odświeży.

galeria

Aktualnie znajdujesz się na:
Gatunki drewna str. 2 » Sapeli
IDEAGARDEN
ul. Katowicka 185
43-300 Bielsko-Biała
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
e-mail: biuro@ideagarden.pl
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Gwarantujemy miłą i fachową obsługę.
Szybka nawigacja