Aktualnie znajdujesz się na: Gatunki drewna str. 1 » Tatajuba
Deski elewacyjne Tatajuba
Szybkikontakt
Skontaktuj się z nami
Dział sprzedaży:
e-mail: biuro@ideagarden.pl
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
Szybszye-mail
Wróć do wyboru gatunków drewna

Oferowane gatunki drewna> Tatajuba

TATAJUBA

Deski elewacyjne TatajubaPochodzenie: Ameryka południowa

Ciężar właściwy:1000 - 1200 kg/m3 (przy 12% wilgotności)

Kolor:miodowy a dokładniej mówiąc żółto-brązowy, ciemniejący pod wpływem warunków atmosferycznych do koloru ciemnobrązowego. Pod wpływem promieni UV, deszczu, śniegu jak również zanieczyszczeń atmosferycznych drewno patynuje i pogłębia kolor, w wyniku czego w obrębie tego samego gatunku a nawet partii gotowego materiału występuje zróżnicowanie kolorystyczne. Patynowienie drewna - powstawanie srebrzystego nalotu na wierzchniej warstwie materiału - jest procesem naturalnym, który nie wpływa negatywnie na parametry techniczne oraz odporność biologiczną drewna egzotycznego.

Charakterystyka: to bardzo stabilny gatunek drewna, odporny zarówno na ścieranie, zmiany wilgotności jak i temperatury, dzięki czemu doskonale sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych takich jak elewacje. Ponadto, drewno Tatajuba ma wysoką zawartość krzemu oraz innych minerałów co sprawia, iż doskonale znosi kontakt z wodą, nawet morską. Cechuje go prosty układ włókien.

Biorąc pod uwagę fakt, iż drewno jest materiałem higroskopijnym, materiał ten ma prawo do spękań pod wpływem zmiennej wilgotności powietrza. Proces ten można spowolnić poprzez systematyczne impregnowanie drewna, które nie tylko zmniejszy higroskopijność materiału, ale również go odświeży.

 

galeria

 
Aktualnie znajdujesz się na:
Gatunki drewna str. 1 » Tatajuba
IDEAGARDEN
ul. Katowicka 185
43-300 Bielsko-Biała
tel. stac.: +48 (33) 483 31 39
tel. kom.: +48 664 815 386
e-mail: biuro@ideagarden.pl
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Gwarantujemy miłą i fachową obsługę.
Szybka nawigacja